Noclegi na Islandii

noclegi_ogolne_01

Islandia to przepiękny, a jednocześnie jeden z najdroższych krajów w Europie. Pamiętam jak dziś, kiedy przygotowując się do podróży szukałem tanich noclegów, które mieszczą się w dobrej lokalizacji, zapewniają dobre warunki oraz przede wszystkim nie wysysają ostatniego eurocenta z portfela. 🙂 Dlatego w tym miejscu, chciałbym podzielić się z Tobą informacjami o tanich noclegach na Islandii, z których miałem przyjemność korzystać oraz które mogę Ci polecić.

Nocleg w Reykjaviku

W Reykjaviku korzystałem z apartamentu Basement apartment 50 korzystając z serwisu Airbnb. Apartament ten jest zlokalizowany we wschodniej części miasta oraz znajduje się przy nim bezpłatny parking samochodowy i duży supermarket, gdzie można zrobić zakupy w Bonusie.

W samym apartamencie mamy do dyspozycji duży salon, sypialnię, łazienkę oraz kuchnię wraz z pełnym wyposażeniem. Gospodarz zapewnia również bezpłatne połączenie WiFi.

Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Airbnb, a chciałbyś z niego skorzystać, możesz kliknąć tutaj i skorzystać z prezentu jaki specjalnie dla Ciebie przygotowałem. Rejestrując się z powyższego linku, zupełnie za darmo otrzymasz prezent w postaci 138 zł, na Twoją pierwszą podróż.

Nocleg w pobliżu Landmannalaugar

Jeżeli priorytetem dla Ciebie, podobnie jak dla mnie, będzie znalezienie noclegu jak najbliżej przepięknego Landmannalaugar, z całą pewnością, dobrym wyborem będzie skorzystanie z usług niewielkiego hoteliku o nazwie The Highland Center Hrauneyjar, który znajduje się na obrzeżach interioru. Ja rezerwowałem nocleg w tym miejscu za pośrednictwem serwisu Booking.

W hotelu mamy możliwość wyboru pokoju z prywatną łazienką oraz możliwość skorzystania z porannego śniadania w formie szwedzkiego stołu, które polecam zjeść. Dodatkowo, hotel zapewnia bezpłatny parking wraz z dystrybutorem paliwa (oczywiście samo tankowanie jest już płatne) oraz bezpłatne połączenie WiFi.

Nocleg na południowym pustkowiu, nieopodal dwóch, pięknych wodospadów

Noc, po zwiedzaniu majestatycznego Landmannalaugar postanowiłem spędzić w prywatnym domku letniskowym The Wee Cosy House korzystając z serwisu Airbnb. Miejsce to zlokalizowane jest w południowej części kraju, na islandzkich pustkowiach, gdzie mieści się niewielka, rodzinna farma. Moim zdaniem miejsce to stanowi przede wszystkim tanią oraz bardzo dobrą bazę wypadową do zwiedzania m. in. dwóch, przepięknych wodospadów – Skogafossa oraz Seljalandsfossa. Dla mnie, dodatkowym argumentem, który przemawiał za wyborem tego miejsca był fakt, że po powrocie z interioru, kolejnego dnia ruszałem dalej na wschód.

Miejsce to zapewnia bezpłatny parking samochodowy jak również bezpłatne połączenie WiFi. W domku mamy do dyspozycji salon z aneksem kuchennym, sypialnię oraz łazienkę.

Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie Airbnb, a chciałbyś z niego skorzystać, możesz kliknąć tutaj i skorzystać z prezentu jaki specjalnie dla Ciebie przygotowałem. Rejestrując się z powyższego linku, zupełnie za darmo otrzymasz prezent w postaci 138 zł, na Twoją pierwszą podróż.

Nocleg blisko majestatycznej laguny Jökulsárlón

Około 20 km na wschód od niesamowitej laguny polodowcowej Jökulsárlón mieści się niewielki pensjonat, gdzie spędziłem kolejną noc – Kálfafellsstadur Bed & Breakfast. Nocleg rezerwowałem tutaj za pośrednictwem serwisu Booking.

W pensjonacie możemy wybrać pokój z wspólną łazienką oraz możliwość skorzystania z porannego śniadania, które przygotowuje gospodarz w kameralnej kuchni. Dodatkowo, pensjonat zapewnia bezpłatny parking oraz bezpłatne połączenie WiFi.

Nocleg w tym miejscu jest doskonałym wyborem, jeżeli planujesz zwiedzać lodowiec Jökulsárlón późnym, letnim wieczorem, kiedy wciąż jest jasno, a w miejscu tym nie ma już groma autokarów przywożących tłumy wiecznie nienasyconych turystów. Dzięki temu będziesz mógł podziwiać ten piękny krajobraz ukształtowany przez potężne, islandzkie żywioły praktycznie w samotności… 🙂

Nocleg w północno – wschodniej części wyspy

Szukając noclegu w północno – wschodniej części Islandii, priorytet dla mnie stanowiło znalezienie miejsca, które z jednej strony będzie relatywnie tanie, a z drugiej jego lokalizacja pozwoli na swobodny dojazd pod parking przy Askja oraz w okolice jeziora Mývatn. Tym sposobem wybór padł na niewielki pensjonat Thorbrandsstadir Farm Holidays, który jak się później okazało… był prowadzony przez Polaków. 🙂 Przy rezerwacji wyżej wymienionego noclegu skorzystałem z serwisu Booking.

Pensjonat to tak naprawdę duży dom, gdzie na najniższej kondygnacji mieszkają właściciele, a na piętrze są dwa pokoje przeznaczone dla turystów. Na piętrze znajduje się również wspólna kuchnia oraz łazienka. Dodatkowo, właściciel zapewnia tutaj bezpłatny parking oraz bezpłatne połączenie WiFi.

Pensjonat ten jest co prawda zlokalizowane na uboczu, ale miejsce to kryje pewną tajemnicą… Dowiedziałem się o niej od właścicieli domu, podczas jednej z wspólnych rozmów. Jednak więcej na ten temat opisuję już w swojej książce dotyczącej Islandii, o której możesz przeczytać tutaj.

Nocleg przy sławnej skale Hvítserkur

Na kolejną noc, po długim oraz bardzo interesującym dniu, który obejmował między innymi przejechanie większości północnej części wyspy oraz spróbowanie, jak wielu twierdzi, najlepszego w całym kraju steku z wieloryba, udałem się do Hótelu Hvítserkur. Mieści się on niedaleko charakterystycznej skały bazaltowej o nazwie Hvítserkur, z którą związana jest pewna legenda o skamieniałym trollu… Nocleg rezerwowałem tutaj za pośrednictwem serwisu Booking.

W hotelu mamy możliwość wyboru pokoju zarówno z wspólną jak i prywatną łazienką oraz możliwość skorzystania z porannego śniadania w formie szwedzkiego stołu, które polecam zjeść. Dodatkowo, hotel zapewnia bezpłatny parking oraz bezpłatne połączenie WiFi.

Nocleg na krańcu świata – czyli na majestatycznych fiordach zachodnich

Fiordy zachodnie to przepiękne miejsce, które nie cieszy się taką popularnością wśród turystów wybierających komercyjne wycieczki jak reszta kraju. Między innymi, dlatego też popularna jedynka omija je szerokim łukiem.

Początkowo nadchodzącą noc chciałem spędzić w Ísafjörður, które uważane jest za stolicę fiordów zachodnich. Jednak z powodu na dość wysokich cen w tym mieście, ostatecznie wybór padł na pensjonatu o nazwie Einarshúsid Guesthouse, który mieści się niespełna 13 km od Ísafjörður, a cenowo wypadał zdecydowanie korzystniej. 🙂 Podczas rezerwacji noclegu skorzystałem z serwisu Booking.

W pensjonacie możemy wybrać pokój z wspólną łazienką oraz możliwość skorzystania z porannego śniadania. Dodatkowo, pensjonat zapewnia bezpłatne połączenie WiFi. Niestety właściciele nie posiadają tutaj prywatnego parkingu samochodowego, ale nie jest to wielkim problemem. 🙂 Na przeciwko głównego wejścia do pensjonatu znajduje się bezpłatny parking publiczny.

Ciąg dalszy nastąpi…